10 Октомври 2020, 16:06    0    493
Снимка:

Близо 250 ученици от 9 училища се включиха в традиционния поход-събор „Речка“. Участниците преминаха пеша по 12-километровия маршрут до историческата местност „Речка“. С практикуването на най-лесно достъпната и естествена физическа активност Община Враца отбеляза Световния ден на интензивното ходене.
По време на спортния празник се проведоха щафетни игри, крос, теглене на въже и томбола. Кметът Калин Каменов и зам.- кметът Петя Долапчиева отличиха най-добрите в надпреварата.
В дисциплината „теглене на въже“, във възрастова категория V-VIII клас първи се класира отборът нa СУ "Никола Войводов", следван от СУ "Христо Ботев" и ОУ "Васил Левски". При по-големите - IX-XII клас класирането е следното: ПЕГ "Йоан Екзарх", на второ място СУ "Хросто Ботев" и на трето място ППМГ "Акад. Иван Ценов".
В състезанието „туристическата щафета“ във възрастова категория V-VIII клас първо място спечелиха възпитаниците на СУ "Христо Ботев", следвани от СУ "Козма Тричков" и ПТГ" Н. Й. Вапцаров". Във възрастова група IX-XII клас първи се класираха отборът на ПТГ "Н. Й. Вапцаров", след тях са ППМГ "Акад. Иван Ценов" и СУ "Христо Ботев".
В кроса на 600 метра при момичета, в категория V-VIII клас, класирането е както следва: