БОК покани Враца за домакин на първия младежки олимпийски фестивал

  26 Юни 2026, 09:34    0    259
Снимка:

Председателят на Българския олимпийски комитет Весела Лечева покани Враца за домакин на първия младежки олимпийски фестивал.

Идеята е БОК да даде нова сцена за изява на подрастващите ни спортисти, като в същото време повече градове в страната ще се докоснат до олимпийската идея. След работна среща с кмета Калин Каменов събитието бе насрочено за месец септември.


В близките дни ще бъдат определени спортовете, които ще бъдат включени в програмата и форматът на състезанията. Ще бъде сформиран организационен комитет, който ще отговаря за спортните дейности, логистиката и съпътстващата културна програма.


Враца ще бъде горд домакин на събитие, което ще събере бъдещите олимпийски шампиони на България.
Очаквайте подробности през следващата седмица!
 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.


Природа

История

Политика

Общество

Актуално

Бизнес