Старт на „ВЪРШЕЦ РЪН“ дадe президентът на Европейската атлетика

15 Юли 2024, 15:54    0    401
Снимка:

Старт на съревнованието дадоха президентът на Европейската атлетика Добромир Карамаринов и кметът на Вършец.

. Над 160 души се включиха в 4 дистанции на 1.0 км, 5.9 км, 11.5 км и 48.5 км.

За първи път се проведе и нова дисциплина – ултра с дистанция от 48.5 км, която е под егидата и с подкрепата на хотел „Съни гардън“.
В дистанция „Вършец Ултра“ при мъжете първи финишираха братята Георги и Тенчо Жекови (Бягаме за здраве) с време 4:24:16, трети Николай Кауфман (Орхание – Ботевград) 4:58:51.
При жените първа бе Надежда Ангелова (Младост 2012 – Благоевград) 5:46:35, втора Ирена Спасова (Да бягаш) 6:54:31 и трета Недка Цанова (Lovech Runners) с време от 7:04:50.
В дългата дистанция, която беше от две обиколки (11.5 км) пръв се класира Мирослав Спасов (Анта) 40:06, втори Росен Лилов (Мисионис) 40:14 и трети Александър Василев (Атлет Мездра) 40:34.
При жените първа финишира Маринела Нинева (Локомотив Дряново) 45:21, втора Демяна Йосифова (ДД София) 54:46 и трета Мария Осева (София) с време 55:12.
При мъжете в дистанцията на 5,9 км спорът бе между Георги Георгов (Стратеш - Атлетик Ловеч) и Янислав Тодоров (Златен шпайк). Гергов надделя с 19:58 срещу 21:03 на Тодоров. Трети се класира Борислав Георгиев (Вършец) с време 21:23.
Михаела Бежанова (София) надбяга Елена Иванова (Атлет Карнобат) на 5,6 км с 26:08 срещу 30:18. Петя Семковска (Спартак Койнаре) е трета на 5,6 км с 30:51.
В масовия старт на 1,2 км, чието трасе минаваше през парка „Свети Мина“ участваха около 40 любители, деца и начинаещи, а кметът на община Вършец Иван Лазаров също пробяга разстоянието под аплодисментите на съгражданите си. Всеки участник получи медал.
Кметът на община Вършец инж. Иван Лазаров, президентът на Европейската атлетика Добромир Карамаринов и Николай Цонов директорът на рекламата на „Спорт Депо“ (основен партньор на RUN BULGARIA) наградиха призьорите в различните дистанции.

Общият награден фонд е над 6500 лв заедно с допълнителни предметни награди, както и медали за всички финиширали.

Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.